Загрузка...
Рус / Eng
СОЗДАЙТЕ СВОЙ ПРЕЗЕНТАЦИОННЫЙ ЛИСТ

ШЛЕЗИНГЕР МИХАИЛ ИВАНОВИЧ - ЗОЛОТАЯ ФОРТУНА БИЗНЕС БУК

ШЛЕЗІНГЕР МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ

головний науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН та МОН України,

доктор фізико-математичних наук, професор,

кавалер Ордену «Святий Князь Володимир» ІV ступеня

Шлезінгер Михайло Іванович закінчив у 1962 р. Київський політехнічний інститут, спеціальність «Автоматика та телемеханіка». Професор М.І. Шлезінгер є видатним українським вченим в галузі інтелектуальних інформаційних технологій, теорії розпізнавання образів та зображень. Він є автором більш ніж двохсот наукових праць. Його роботи, присвячені теорії формальних граматик, теорії самонавчання розпізнаванню образів, теорії структурного розпізнавання, широко відомі світовій науковій спільноті. Його монографії видано трьома мовами і стали класикою розпізнавання образів.

Під його науковим керівництвом та за його безпосередньою участю було виконано піонерські комп'ютерні розробки, зокрема перший у СРСР читаючий автомат «ЧАРС», автоматична система розпізнавання креслень великого розміру «Теремки», система ідентифікації особи за зображенням її обличчя. Він нагороджений медалями ВДНГ СРСР та України. Професор М.І. Шлезінгер веде активну педагогічну діяльність. Він читає курси лекцій у Національному університеті ім. Т.Г. Шевченка та Національному технічному університеті «Київська політехніка». В якості запрошеного професора він проводив курси лекцій в Оксфордському університеті (Велика Британія), Університеті Саарей (Велика Британія), Дрезденському технічному університеті (Німеччина), Празькому технічному університеті (Чеська Республіка), Обчислювальному Центрі Російської Академії Наук (Москва, Росія), Тульському Державному університеті (Тула, Росія). Він активно залучає талановиту молодь до наукової діяльності. Професор М.І. Шлезінгер сприяє підвищенню авторитету України у міжнародній науковій спільноті. Він є членом Міжнародної асоціації розпізнавання образів (ІАРR), почесним членом Асоціації сприяння розвитку прикладної інформатики (GFal, Німеччина), був членом програмних комітетів багатьох авторитетних міжнародних конференцій. Наукові досягнення професора Шлезінгера відмічено двома Державними преміями України в галузі науки і техніки. Його нагороджено Почесною Грамотою Верховної Ради України за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки.

М.І. Шлезінгер – Лауреат Державних премій України в галузі науки і техніки 1988 та 1997 рр., у 2009 р. нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки.

У 2012 р. Шлезінгер Михайло Іванович був удостоєний такої високої нагороди Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна», як Орден «Святий Князь Володимир» ІV ступеня.