Загрузка...
Рус / Eng
СОЗДАЙТЕ СВОЙ ПРЕЗЕНТАЦИОННЫЙ ЛИСТ

ЩЕГЛОВ ВИКТОР ИВАНОВИЧ - ЗОЛОТАЯ ФОРТУНА БИЗНЕС БУК

ЩЕГЛОВ ВІКТОР ІВАНОВИЧ

директор ДУ «Науково-практичний Центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України»,

професор, заслужений лікар України,

нагороджений медаллю «20 років Незалежності України» Міжнародної Академії МАРТІС «Золота Фортуна»

1939 року народження, стаж роботи – 50 років, наукової роботи – 40 рік, в тому числі директором ДУ «Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України» – 15 років.

Віктор Іванович Щеглов визнаний в усьому світ як блискучий нейрохірург – спеціаліст ендоваскулярної нейрорентгенохірургії та один із засновників світової та української шкіл ендоваскулярної нейрорентгенохірургії. Як спеціаліст з широкою ерудицією, неперевершеним умінням діагностувати та лікувати дуже тяжкі хвороби центральної нервової системи, він здобув велику вдячність і повагу тисяч пацієнтів та їх родичів.

Першим в Україні виконав ендоваскулярну операцію на судинах головного мозку (27.11.1974 року). Він переконливо продемонстрував реальність успішного ендоваскулярного лікування багатьох судинних захворювань головного мозку. Особисто ним прооперовано понад 10 тисяч хворих. За його ініціативою та при сприянні Президента АМН України, Президії НАМН України та за Указом Президента України в 1997 році був створений новий заклад в галузі ендоваскулярної нейрорентгенохірургії – науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії, який очолив В.І. Щеглов. Державна установа «Науково-практичний Центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України» під керівництвом В.І. Щеглова нагороджена Почесним Дипломом «Діловий імідж України. Національні досягнення» за високий професіоналізм, вагомий внесок у соціально-економічний, науковий та культурний розвиток України, формування та популяризацію її гідного міжнародного іміджу.

Упродовж 1988 – 2003 років В.І. Щеглов читав лекції в Гарвардському університеті (Бостон, США), Техаському університеті (Галвістон, США), в шпиталі Джона Хопкінса (Балтімора, США), університетській клініці Детройта (США), шпиталі Генрі Форда (Детройт, США), Колумбійському університеті (Нью-Йорк, США), в університеті м. Берклі (США), в Канаді (університети в Торонто та в м. Лондон штату Онтаріо), в Німеччині (університетські клініки м. Франкфурту, Боху, Дюссельдорфа), в Швейцарії (університетська клініка Цюріха), в Польщі (Варшавська нейрохірургічна клініка). В цих закладах він не тільки читав лекції з проблем ендоваскулярної нейрорентгенохірургії, але й проводив показові операції, курси стажування для лікарів-нейрохірургів. Він навчив більше 100 спеціалістів з різних країн світу.

Протягом 20 років на всіх значних наукових форумах світу були представлені доповіді В.І. Щеглова, де висвітлювались проблеми ендоваскулярних технологій в нейрохірургії. Він – член Асоціації нейрохірургів України, Європейської, Всесвітньої Асоціації нейрохірургів та ендоваскулярних нейрорентгенологів Німеччини, генеральний директор Українського товариства ендоваскулярних нейрохірургів. Постійно бере участь у роботі експертних рад різної спрямованості (експертиза проектів наукових програм, НДР, проміжних та закінчених звітів про НДР, тощо). Щеглов В.І – член редколегії журналів: «Український журнал малоінвазивної та ендоскопічної хірургії» та «Интервенционная радиология». На базі ДУ «Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України» проводяться курси навчання лікарів – нейрохірургів з установ МОЗ України за напрямком «Ендоваскулярна нейрорентгенохірургія», де лекції читає директор Щеглов В.І. та інші співробітники центру.

За визначні заслуги Щеглову В.І. присуджено звання лауреата п'ятої загальнонаціональної програми "Людина року – 2000" в номінації "Вчений року" та інші. В 1998 році він був включений до бібліографічного збірника "500 видатних лідерів світу", виданий у Вашингтоні (США).

Наявність почесних звань та нагород:

 1. Почесне звання "Заслужений лікар України" (Указ Президента України № 1634 від 15.06.1994 р.).
 2. Орден «За заслуги» III ступеня (Указ Президента України № 304/2009 від 12.05.2009 р. про відзначення державними нагородами України наукових працівників).
 3. Орден «Глобальная безопасность» (посвідчення №129 – 2008 рік).
 4. Медаль «Профессионал России» (посвідчення № 3009 – 2006 рік).
 5. Медаль «Профессионал России» (посвідчення № 388/1 – 2005 рік).
 6. Диплом лауреата п'ятої загальнонаціональної програми «Людина року – 2000» в номінації вчений року України.
 7. Медаль «За заслуги в развитии польско-советских отношений» (посвідчення № 1021 від 10.03.1988 р.).
 8. Медаль «В память 1500-летия Києва» (1983 рік).
 9. Медаль «За жертвенное служение» – Общероссийское общественное движение «Россия Православная» (2005 рік).
 10. Відзнака МВС України за сприяння органам внутрішніх справ (2005 р.).
 11. Диплом Американського Бібліографічного Інституту за досягнення в кар'єрі та соціальний внесок у суспільство як надбання XX сторіччя (1998 р.).

Має більш ніж 200 публікацій, з них 182 наукового та навчально-методичного характеру, 17 авторських свідоцтв та патентів. Є співавтором 9 монографій.

Ним створена школа ендоваскулярних нейрорентгенохірургів, яка визнана в світі. Віктор Іванович навчив більше 100 фахівців з різних країн світу. Багато хто з них сьогодні є провідними нейрохірургами у своїх країнах. Його учні – визнанні фахівці в інших країнах, наприклад, Гудак С.С. працює в Угорщині, Бурбелко М.А. – в Німеччині, Луговський А.Г. – Саудівської Аравії.

У фундаментальній американській роботі "Neuroradiology", яка надрукована в США в 1996 році, John Pile-Spellman виражає вдячність і подяку В.І. Щеглову, як своєму вчителю й засновнику нового напрямку в нейрохірургії – ендоваскулярної нейрорентгенохірургії.

Рада директорів Американського Бібліографічного Інституту (США) в 1998 році внесла його до збірника «П'ятсот Впливових Лідерів», чиї досягнення в кар'єрі та соціальний внесок є надбанням XX сторіччя (ксерокопія додається).

В 2005 р. В.І.Щеглов обраний дійсним членом Всесвітньої Академії наук Комплексної Безпеки (диплом ВАН КБ № 009339 від 01.02.2005р.), йому присуджено звання академіка (посвідчення № 938 цієї ж Академії). Рішенням Вищої атестаційної комісії від 14.02.2005р. № 0048 Університету комплексної системи безпеки та інженерного забезпечення при Всесвітній Академії наук Комплексної Безпеки, В.І. Щеглову присвоєно вчене звання професора за спеціальністю "Нейрохірургія". В 2005 та в 2006 роках він нагороджений медалями "Профессионал России".

Щеглов В.І. переконливо продемонстрував реальність успішного ендоваскулярного лікування багатьох судинних захворювань головного мозку. Він довів, що ендоваскулярні операції значно зменшують тривалість лікування та перебування хворого у стаціонарі, дають можливість проводити оперативне втручання в будь-який період захворювання, знижують післяопераційні ускладнення та смертність. Цей метод є найбільш фізіологічним, високо ефективним, відносно безпечним та, головне, що він проводиться при мінімальній операційній травмі мозку. Це відкрило нові можливості для удосконалення методів діагностики та лікування пацієнтів з хворобами центральної нервової системи. Головним досягненням трудового та творчого шляху В.І. Щеглова є значний вклад в зниження летальності серед хворих з судинною патологією головного мозку: з 30% (до впровадження ним ендоваскулярних технологій) до 1% на теперішній час.

За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, створення національної наукової школи, зміцнення науково-технічного потенціалу України та з нагоди Дня науки В.І. Щеглов нагороджений Президентом України Орденом «За заслуги» III ступеня.

Щеглов В.І. є висококваліфікованим фахівцем. Значний особистий внесок у розвиток охорони здоров'я України, світової та вітчизняної ендоваскулярної нейрорентгенохірургії, а також вдосконалення медичного обслуговування населення є обґрунтованим підтвердженням відповідності займаній ним посади.

У 2012 р. за високі трудові досягнення Віктор Іванович Щеглов отримав почесну нагороду Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна» – медаль «20 років Незалежності України».