МЕЛЬНИК ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧ
провідний науковий співробітник Інституту електродинаміки НАН України,
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник,
нагороджений медаллю «20 років Незалежності України» Міжнародної Академії МАРТІС «Золота Фортуна»
Мельник Володимир Григорович – провідний науковий співробітник відділу електричних і магнітних вимірювань Інституту електродинаміки НАН України, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник. Народився у 1948 р. в м. Житомирі. Закінчив радіотехнічний факультет Київського політехнічного інституту в 1973 р. за спеціальністю «радіотехніка». Захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Прилади та методи вимірювання електричних і магнітних величин» у 1988 р. Автор 136 наукових публікацій, у тому числі 2 монографій, 54 статей. 29 винаходів.
Основні напрямки досліджень: розробка методів вимірювань різних фізичних величин, створення засобів для їх реалізації, вирішення практичних завдань наукового приладобудування і завдань технологічного контролю.
В.Г. Мельник був серед провідних розробників перших в СРСР інтелектуальних мікропроцесорних електровимірювальних приладів, що були впроваджені в серійне виробництво і не поступались кращим світовим аналогам. Розробив теоретичні засади побудови технологічно простих компенсаційно-мостових перетворювачів для прецизійних вимірювань комплексних опорів з застосуванням новітньої мікроелектронної елементної бази та способи інтелектуального керування процесом вимірювання.
Запропонував і розвинув концепцію побудови уніфікованих базових модулів інтелектуальних вимірювальних каналів з широкими функціональними можливостями, що дозволяє багатократно зменшити витрати і прискорити розробку нового обладнання, в тому числі інтелектуальних багатопараметрових мережевих інформаційних комплексів з керуванням на локальному рівні за складними алгоритмами.
Розробив нові методи та засоби вимірювань з використанням імпедансних датчиків, що базуються на використанні широкого кола фізичних ефектів. Обґрунтував основи побудови, розробив ефективні схемотехнічні рішення та алгоритми роботи і реалізував експериментальні зразки кількох типів принципово нових високочутливих і селективних електронних каналів для діагностичної апаратури технічного та медичного призначення а також біосенсорних систем.
Практичним результатом досліджень і розробок стало створення і застосування в народному господарстві більш як 20 типів приладів і інформаційно-вимірювальних систем, в тому числі кількох серійних. Багато з цих розробок демонструвалось на престижних міжнародних виставках, зокрема Наnnоvеr-Меssе, СеВіt, Ехро.
У 2012 р. за високі трудові досягнення Мельник Володимир Григорович отримав почесну нагороду Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна» – медаль «20 років Незалежності України».