Загрузка...
Рус / Eng
СОЗДАЙТЕ СВОЙ ПРЕЗЕНТАЦИОННЫЙ ЛИСТ

МАРКОВСКИЙ ЕВГЕНИЙ АДАМОВИЧ - ЗОЛОТАЯ ФОРТУНА БИЗНЕС БУК

МАРКОВСЬКИЙ ЄВГЕН АДАМОВИЧ

головний    науковий    співробітник  Фізико-технологічного інституту металів та сплавів Національної академії наук України,

доктор технічних наук, професор,

кавалер Ордену «Святий Князь Володимир» ІV ступеня

Марковський Євген Адамович закінчив Київський політехнічний інститут (1949 р., інженер-механік), нині працює головним науковим співробітником Фізико-технологічного інституту металів та сплавів Національної академії наук України. Марковський Є.А. – відомий фахівець у галузі розробки литих зносостійких та корозійностійких сплавів із високими властивостями для екстремальних умов експлуатації, в тому числі в умовах ядерного опромінювання. Ним розвинута теорія комплексного легування литих сплавів з урахуванням процесів масопереносу та дифузії елементів в поверхневих шарах металу, при їх деформуванні та руйнуванні під впливом сил тертя і агресивних середовищ, на базі чого були створені нові високозносостійкі сплави. При участі і під керівництвом Марковського Є.А. розроблена сучасна технологія температурно-часової обробки розплавів жароміцних нікелевих сплавів для виготовлення турбінних лопаток. Розробки сплавів та технологій широко впроваджені у різні машинобудівні галузі, при виробництві екструдерних машин, відцентрових та шестерних насосів, підшипників ковзання та інших зношуваних деталей. Є.А.Марковський опублікував 355 наукових праць, серед яких 6 монографій. Його учнями є 4 доктори та 16 кандидатів наук.

Марковський Євген Адамович  відзначений Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР (1979 р.); Премією Ради Міністрів СРСР (1991 р.); Премією НАН України ім. Г. В. Карпенка (1992 р.); Державною премією України в галузі науки і техніки (1999 р.).

У 2012 р. Марковський Євген Адамович був удостоєний такої високої нагороди Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна», як Орден «Святий Князь Володимир» ІV ступеня.