Загрузка...
Рус / Eng
СОЗДАЙТЕ СВОЙ ПРЕЗЕНТАЦИОННЫЙ ЛИСТ

ЛОСЮК ПЕТР ВАСИЛЬЕВИЧ - ЗОЛОТАЯ ФОРТУНА БИЗНЕС БУК

ЛОСЮК ПЕТРО ВАСИЛЬОВИЧ

член-кореспондент НАПН України, кандидат педагогічних наук,

Народний учитель України,

директор Яворівської середньої загальноосвітньої школи І - III ступенів Косівського району Івано-Франківської області,

нагороджений медаллю «20 років Незалежності України» Міжнародної Академії МАРТІС «Золота Фортуна»

Лосюк Петро Васильович – член-кореспондент НАПН України (обраний 30.03. 1994 р.), кандидат педагогічних наук, Заслужений вчитель України та народний учитель України, лауреат Всеукраїнської премії імені В.І.Вернадського. Директор Яворівської загальноосвітньої школи І – III ступенів Косівського району Івано-Франківської області.

Народився 4 березня 1936 року в с. Яворові Косівського району Івано-Франківської області. Закінчив фізико-математичний факультет Івано-Франківського державного педагогічного інституту (1962 р.).

Відомий в Україні і за її межами фахівець у галузі виховання дітей та учнівської молоді засобами народного мистецтва, знаний педагог-практик, очолює науково-дослідну лабораторію "Гуцульська етнопедагогіка і гуцульщинознавство" Національної академії педагогічних наук України на базі Яворівської загальноосвітньої школи та навчальних закладів Косівського району. Розробив та втілив у педагогічну практику авторську концепцію організаційно-педагогічних основ діяльності сільської школи, яка базується на впровадженні системи трудового, естетичного й інтелектуального виховання на основі декоративно-прикладного мистецтва Гуцульщини, краєзнавчо-пошукової, соціально значущої суспільно корисної й природоохоронної роботи дітей, учнівської молоді, їхніх батьків та громади. Більше 45 років очолює Яворівську середню загальноосвітню школу, в стінах якої та в сільських загальноосвітніх навчальних закладах західноукраїнського регіону успішно реалізовано розроблені концептуальні підходи, зміст, форми і методики вивчення гуцульщинознавства у поєднанні з різноманітною допрофільною підготовкою старшокласників у процесі засвоєння народних ужиткових ремесел як важливої складової регіонального компонента освітньо-виховної практики.

Автор понад 65 наукових праць, зокрема: "Декоративно-прикладне мистецтво в школі", "Гуцульська школа", "Гуцульщинознавство в українській національній школі", "Хрестоматія з гуцульщинознавства", "Школа здібностей", "Творчість юних", "Моя Гуцульщина" та інші.

Нагороджений медаллю А.С. Макаренка, нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України "Відмінник освіти України", медаллю НАПН України "Ушинський К.Д." та "Григорій Сковорода".

У 2011 р. за високі трудові досягнення Лосюк Петро Васильович отримав почесну нагороду Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна» – медаль «20 років Незалежності України».