Загрузка...
Рус / Eng
СОЗДАЙТЕ СВОЙ ПРЕЗЕНТАЦИОННЫЙ ЛИСТ

ЧИРКО ЛЮДМИЛА ИВАНОВНА - ЗОЛОТАЯ ФОРТУНА БИЗНЕС БУК

ЧИРКО ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА

завідувач відділу радіаційного матеріалознавства Інституту ядерних досліджень НАН України,

кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,

нагороджена медаллю «Трудова слава» Міжнародної Академії «МАРТІС «Золота Фортуна»   

Чирко Людмила Іванівна закінчила Київський державний університет ім. Т.Г.Шевченка (1970 р., загальна фізики по спеціалізації ренгенометалофізика).  

Л.І.Чирко працює в Інституті ядерних досліджень НАН України з 1987 р. на посадах від наукового співробітника до завідувача відділу радіаційного матеріалознавства. Всі наукові пошуки Л.І.Чирко в рамках науково-дослідних тем та міжнародних проектів МАГАТЕ і ТАСІ8 пов'язані з вирішенням матеріалознавчих проблем конструкційних матеріалів атомної енергетики та цілісності корпусів ядерних реакторів. Під керівництвом Л.І.Чирко на протязі останніх роки здійснена капітальна модернізація єдиних в Україні "гарячих" камер, які дозволяють працювати з радіоактивними речовинами. За фінансової підтримки ДП НАЕК "Енергоатом" введено в експлуатацію нове сучасне обладнання, яке адаптоване силами відділу для дистанційного керування всередині "гарячих" камер. На базі цього обладнання впроваджена технологія світового рівня реконструкції опромінених зразків-свідків металу корпусів ядерних реакторів з використанням електронно-променевого зварювання опромінених частинок зразків з хвостовими надставками. Ця технологія забезпечує отримання достовірних даних про стан металу досліджуваного корпусу реактора на поточний час і дає прогноз на майбутнє. Також під керівництвом Л.І.Чирко у відділі здійснюються роботи з обґрунтування терміну безпечної експлуатації корпусів реакторів енергоблоків АЕС України на основі даних випробувань опромінених реконструйованих зразків-свідків і моніторингу радіаційного навантаження стінки корпусу реактора. Як приклад, можна навести виявлення можливості подовження експлуатації корпусу реактора енергоблоку №1 Запорізької АЕС на понад ресурсний термін.

Вищезгадані роботи є унікальними і проводяться тільки в ІЯД, а саме у відділі радіаційного матеріалознавства, який очолює Л.І.Чирко. Результати робіт є невід'ємною складовою безпеки атомної енергетики на Україні.

У 2012 р. Чирко Людмила Іванівна отримала почесну нагороду Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна» – медаль «Трудова слава».