Загрузка...
Рус / Eng
СОЗДАЙТЕ СВОЙ ПРЕЗЕНТАЦИОННЫЙ ЛИСТ

ЧЕМБЕРЖИ МИХАИЛ ИВАНОВИЧ - ЗОЛОТАЯ ФОРТУНА БИЗНЕС БУК

ЧЕМБЕРЖІ МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ

в. о. академіка-секретаря відділення музичного мистецтва Національної академії мистецтв України,

дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України,

народний артист України, професор,

лауреат премії «Київська Пектораль», міжнародної премії ім. Лео Вітошинського, мистецької премії «Київ» ім. Артемія Веделя,

нагороджений медаллю «20 років Незалежності України» Міжнародної Академії МАРТІС «Золота Фортуна»

Михайло Іванович Чембержі народився 15 липня 1944 року в м. Ізмаїл Одеської обл. У 1967 році закінчив Одеське державне музичне училище, а у 1988 році Донецьку державну консерваторію.

Нагороджений: орденом «За заслуги» III ступеня (2004), орденом «Знак Пошани» (1982), лауреат премії «Київська Пектораль» (1995, 2000), міжнародної премії ім. Лео Вітошинського (2006), мистецької премії «Київ» ім. Артемія Веделя (2011).

Педагогічну діяльність розпочав у 1967 році у ДМШ м. Ізмаїла та Ізмаїльському державному педагогічному інституті. З 1975 по 1982 рік працював викладачем Інституту підвищення кваліфікації працівників культури Міністерства культури УРСР, заступником директора Київської дитячої музичної школи №28, директором ДМШ №32. З 1982 по 1989 рік – директор Київської ДМШ №5 ім. Л.М. Ревуцького. З 1989 по 1994 рік – перший заступник Головного управління культури м. Києва, голова Комітету мистецтв м. Києва. 1994 рік – засновник і перший ректор Київської дитячої академії мистецтв, де працює до сьогодні.

Михайло Іванович Чембержі – один із визначних діячів сучасного музичного мистецтва, засновник і керівник Київської дитячої академії мистецтв - першого в Україні багатоступневого (початкова – середня – вища) мистецького навчального закладу для дітей та юнацтва. Це перший мистецький навчальний заклад, який дав поштовх для бурхливого розвитку нової мистецької освіти в Україні.

Михайло Іванович Чембержі – композитор, педагог. Автор концепції, засновник і перший ректор Київської дитячої Академії мистецтв –  поліфункціонального мистецького навчального закладу нового типу, у якому завдяки реалізації ідеї безперервної мистецької освіти готуються фахівці з різних видів мистецтва (музичного, образотворчого, театрального, хореографічного).

Навчання в Академії здійснюється на засадах ранньої професіоналізації, оптимізації навчального процесу, використання сучасних досягнень наукової думки у сфері мистецької педагогіки, методики, історичного та теоретичного мистецтвознавства, всебічної комп'ютеризації, поглибленого вивчення кількох іноземних мов, романтизації навчального процесу, естетизації простору навчальних приміщень.

М.І. Чембержі в сучасному українському мистецтві відіграє визначну роль, підносячи художню культуру і освіту до європейського рівня.

Талановитий і чуйний педагог, виховав цілу плеяду майбутніх діячів національного мистецтва XXI сторіччя.

Він авторитетний діяч національного мистецтва серед творчої та наукової інтелігенції України, талановитий композитор (створив понад 250 творів), працює у різних жанрах національної музики. Неповторні, унікальні його музичні твори для дітей та юнацтва. Музика М.І. Чембержі звучить у багато численних теле- та радіо виставах, кінофільмах, театральних і концертних залах України та за кордоном. Він є членом міжнародних та національних конкурсів, фестивалів, в тому числі популярних творчих імпрез в АР Крим – «Артек», «Наша земля – Україна», «Артеківські зорі» та ін.

Як керівник відділення музичного мистецтва НАМ України плідно співпрацює з видатними діячами відділення (серед яких 6 Героїв України), спрямовуючи роботу на активізацію потужних наукових процесів та пропаганду сучасного українського мистецтва як в Україні, так і за її межами. М.І.Чембержі активно сприяє проведенню міжнародних та всеукраїнських музичних фестивалів, конкурсів, семінарів та майстер-класів, багатьох інших мистецьких акцій. Пріоритетним напрямком діяльності академіка-секретаря є популяризація та збереження найцінніших здобутків української музичної культури.

Композиторський доробок М. Чембержі – багатий і розмаїтий. Йому властиві національна визначеність музики, тонкий ліризм, психологічна характеристика образів, мелодійність, майстерне інструментування. У творчому доробку композитора - дві симфонії (1980, 1987), опери «Синій птах» (1984), «Різдвяна колискова» (2001), симфонічна сюїта «Передчуття весни», оркестрові мініатюри «Київ травневий» (2001), балети «Принцеса на горошині» (1992), «Пролісок» (1996), концерт для баяна і симфонічного оркестру (1980), Вопиз зеппо для фортепіано та струнного оркестру (2000), хорові концерти (1991, 1992), сюїта для камерного оркестру (1999), Сапхопа для камерного оркестру (2000), музика до вистав («Мадам Боварі», «Маленька принцеса», «Дама-примара», «Випромінювання батьківства», «Новорічні пригоди», «Різдвяні візерунки», «Уявно хворий») та кінофільмів («Богдан Хмельницький», «Ностальгія» тощо).

М.І. Чембержі – автор творів, спрямованих на стимулювання креативної активності юних студентів: збірка солоспівів (сольфеджіо) «Моя абетка» (2002), цикли п'єс «Музичні картинки», «Мрії веселкові», «Ранкові промені»). Провадить інтенсивну наукову та науково-методичну роботу, є одним з провідних фахівців з проблем сучасної професійної мистецької освіти. Автор книги «Наближення до високих істин».

За своє творче життя М.І. Чембержі зробив значний внесок у розвиток сучасного мистецтва, його твори вагомо поповнили скарбницю національної культури.

У 2012 р. за високі трудові досягнення Михайло Іванович Чембержі отримав почесну нагороду Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна» – медаль «20 років Незалежності України».