Загрузка...
Рус / Eng
СОЗДАЙТЕ СВОЙ ПРЕЗЕНТАЦИОННЫЙ ЛИСТ

БУРКА АНАТОЛИЙ АЛЕКСЕЕВИЧ - ЗОЛОТАЯ ФОРТУНА БИЗНЕС БУК

БУРКА АНАТОЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ

 професор Кафедри хірургії №4 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця,

нагороджений медаллю «Трудова слава» Міжнародної Академії МАРТІС «Золота Фортуна»

Бурка Анатолій Олексійович народився 1941 р. у с. Рагівка Поліського району Київської області у сім'ї колгоспників. У 1964 р. закінчив лікувальний факультет Київського медичного інституту. Анатолій Олексійович завжди мріяв стати хірургом, тому при розподілі замість посади головного лікаря ЦРЛ попросив призначити його на посаду хірурга-ординатора Чорнобильської районної лікарні. Одночасно він почав викладати у Чорнобильському медичному училищі.

З 1966 р. Анатолій Олексійович працює в Київському медичному інституті (нині Національний медичний університет імені О.О. Богомольця). У 1969 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Материалы о состоянии свертывающей, антисвертывающей систем крови и тромбоэластография у больных острым холециститом». У 1969 – 1971 рр. поєднував працю асистента з роботою у Вченій медичній раді МОЗ України. У 1972 р. закінчив з відзнакою Київський інститут патентознавства. У 1984 р. захистив докторську дисертацію на тему «Хирургическое лечение больных холециститом с сопутствующими заболеваниями и осложнениями». У 1990 р. Анатолію Олексійовичу присвоєно звання професора по кафедрі госпітальної хірургії Київського медичного інституту. З 1981 до 1998 рр. був заступником декана з наукової роботи 2-го медичного факультету. З вересня 1998 р. – професор кафедри госпітальної хірургії № 2 з курсом грудної та судинної хірургії (нині – кафедра хірургії № 4). Працював під керівництвом професорів Михайла Марковича Ковальова та Валерія Миколайовича Короткого, академіків Олександра Олексійовича Шалімова і Миколи Никодимовича Малиновського, яких вважає своїми вчителями та глибоко вдячний їм. Особливий розвиток навчальна, педагогічна та лікувальна діяльність Анатолія Олексійовича отримала під керівництвом професора Володимира Григоровича Мішалова – з моменту створення кафедри госпітальної хірургії № 2 з курсом грудної та судинної хірургії у 1998 р.

А.О. Бурка – взірець викладача та вихователя. Тисячі його колишніх студентів працюють на теренах практичної ланки охорони здоров'я, багато з них самі стали професорами, доцентами і втілюють у своїй педагогічній та лікувальній роботі знання, одержані від професора А.О. Бурки.

Анатолій Олексійович зробив значний внесок в абдомінальну хірургію. Так, він удосконалив методи операцій на шлунку, кишечнику, печінці, жовчному міхурі і жовчних протоках, підшлунковій залозі, методи лікування

перитоніту, кишкових нориць, інфікованих ран. Впровадження цих розробок у практику сприяло підвищенню ефективності лікування тяжких недуг. Відмінні професійні якості та хірургічна майстерність, людяність у ставленні до хворого здобули йому авторитет серед хворих, що, мабуть, є вищою відзнакою професійного рівня медика.

Професор Бурка неодноразово виступав на з'їздах, республіканських конференціях, засіданнях Наукового товариства хірургів м. Києва та Київської області, навчально-методичних конференціях. Нагороджений Головним комітетом ВДНГ України дипломом першого ступеня. Автор та співавтор 200 наукових праць, низки навчальних програм, методичних рекомендацій, винаходів, монографій, підручників та посібників з хірургії. Член правління наукових товариств хірургів України, м. Києва та Київської області, редакційної колегії журналів «Сучасні інфекції», «Хірургія України», голова апробаційної ради «Загальні питання хірургії», голова ЦМК з хірургічних дисциплін НМУ імені О.О. Богомольця. Нагороджений почесними грамотами КМІ, Почесною грамотою МОЗ України, Подякою міністра охорони здоров'я України, Почесною грамотою Голови Київської державної адміністрації, медалями «В память 1500-летия Киева», «Ветеран труда», «Заслужений лікар України». За заслуги в галузі вищої освіти нагороджений нагрудним знаком «За отличные успехи в работе».

14 грудня 2012 р. за високі трудові досягнення Бурка Анатолій Олексійович отримав почесну нагороду Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна» – медаль «Трудова слава».