Загрузка...
Рус / Eng
СОЗДАЙТЕ СВОЙ ПРЕЗЕНТАЦИОННЫЙ ЛИСТ

БОРИСОВ ВЯЧЕСЛАВ ИВАНОВИЧ - ЗОЛОТАЯ ФОРТУНА БИЗНЕС БУК

БОРИСОВ В’ЯЧЕСЛАВ ІВАНОВИЧ

директор Інституту вивчення проблем злочинності Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук,

професор, академік Національної академії правових наук України, Заслужений юрист України,

нагороджений медаллю «20 років Незалежності України» Міжнародної Академії МАРТІС «Золота Фортуна»

Борисов В’ячеслав Іванович працює з 2005 р. директором Інституту вивчення проблем злочинності Національної академії правових наук України.

У 1970 р. закінчив Харківський юридичний інститут (нині – Національний  університет «Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого»). Після закінчення аспірантури з 1973 р. по 1995 р. працював у цьому закладі на посадах: асистента, старшого викладача, завідуючого аспірантурою, доцента, заступника декана факультету, старшого наукового співробітника, доцента, професора кафедри кримінального права. З 1995р. по 2005 р. працював начальником Управління планування і координації правових досліджень Національної академії правових наук України.

У 1974 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук, у 1993 р. дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук. Вчене звання професора присвоєно в 1995 р. У 1996 р. обраний членом-кореспондентом, а у 2004 р. – дійсним членом (академіком) Національної академії правових наук України.

Борисов В’ячеслав Іванович відомий вчений-правознавець у галузі кримінального права з питань відповідальності за порушення правил охорони праці та безпеки робіт у промисловості, сільському господарстві, гірничому та будівельному виробництвах, а також теорії кримінального закону, злочинів проти життя та здоров'я, економічних та службових злочинів, кримінології, міжнародного кримінального права. Його науковий доробок широко відомий не лише в Україні, а далеко за її межами. Наукові ідеї втілені у понад 260 наукових працях, в яких було вирішено багато важливих та актуальних проблем кримінального права, таких як вчення про кримінально-правові відносини, поняття злочину, юридична характеристика окремих злочинів та інші аспекти кримінальної відповідальності. Найбільш відомі серед них є: «Кримінальне право України: Загальна частина. Підручник» (у співавт., 1997, 1998, 2001, 2003, 2004, 2007), «Кримінальне право України: Особлива частина. Підручник» (у співавт., 2001, 2003, 2004, 2007), «Кримінальний кодекс України: На науково-практичний коментар» (у співавт., 2003, 2004, 2006, 2008), «Затримання та взяття під варту в процесі дізнання та досудового слідства в Україні» (у співавт., 2004), «Протидія організованій злочинності у сфері торгівлі людьми» (у співавт., 2005), «Злочини проти безпеки виробництва: поняття та види. Кримінальна відповідальність за порушення правил ядерної або радіаційної безпеки» (у співавт., 2006), «Потерпілий від злочину (міждисциплінарне правове дослідження)» (у співавт., 2008).

Високі організаторські здібності В’ячеслав Іванович виявив при організації такого важливого для державотворення і розвитку вітчизняної правової науки – Інституту вивчення проблем злочинності. При його безпосередній участі формувалась структура інституту, його наукові відділи, сектори та лабораторії, розроблялась та обґрунтовувалась тематика наукових досліджень, основні напрями їх здійснення.

Вагомий особистий внесок Борисова В.І. по сприянню розвитку правової держави, зміцнення демократії, розвиток та організацію юридичної науки.

Напружену дослідницьку, педагогічну та науково-організаційну роботу В’ячеслав Іванович активно поєднує з законопроектною роботою. Він входить до складу численних робочих груп і комісій по підготовці законопроектів. Так, у складі робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією готував низку законопроектів України: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення», «Про засади запобігання та протидії корупції», «Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень»; як член Науково-консультативної ради Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі приймав активну участь у розробку проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі», ряду нормативних актів, насамперед, Положення про моніторинг інформаційного простору Національної комісії та інших; як член робочої групи РНБО України з підготовки питання «Про стан злочинності у державі та координації діяльності органів державної влади у протидії злочинним проявам» тощо.

За вагомий особистий внесок Борисов В.І. відзначений званням Заслужений юрист України (1998) та нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня (2003), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2006), лауреат премій імені Ярослава Мудрого (2001, 2002), Відмінник освіти України (2003).

Борисов В’ячеслав Іванович завдяки своєму високому професіоналізму, відданості справі, порядності, доброзичливості здобув великий авторитет серед колективів Інституту, Національної академії правових наук України та широкого юридичного загалу.

У 2012 р. за високі трудові досягнення Борисов В’ячеслав Іванович отримав почесну нагороду Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна» – медаль «20 років Незалежності України».